Lenka Kocierzová

ostravská grafička, výtvarnice, ilustrátorka, kronikářka a průvodkyně po Vítkovicích

Reklamou se živím od roku 1991. Přežila jsem dvacet let začátku podnikání v české zemi. Ty jsi nezničitelná, říkali ti, jejichž firmy se ztrácely z trhu. Na jednu samotnou ženskou je to poměrně úspěch. Proč a jak jsem přežila a krůček po krůčku po schodech naštěstí nahoru? Základy profese mi dalo studium propagačního výtvarnictví, prof. František Forman, který věděl, jak těžké je studium se dvěma malými dětmi a proti vůli manžela... Etika reklamy, mantinely, kvalita, tvorba, znalost a povědomí o originalitě, autorských právech, pravidlech typografie, znalosti, které samozvaní "počítačoví grafici" nemají a každodenní mnohahodinová práce přinesly ovoce. Pomohli spolupracovníci, kamarádi, rodina a ta nádherná práce, která stále obohacuje, mě baví a dělám ji ráda. Co chtít víc? Lenka Kocierzová

 

 

 

Ta malá vesnička Kadlín na Mělnicku mě vzala za srdce. 7 x se tam zastavíte na zajímavém místě - a to má asi 130 obyvatel.

Je tam moje desetiletá práce, moje stopa v tom krásném magickém kraji.

www.kadlin.cz

 

 

 

To je obálka publikace kadlínského kronikáře.

 

 

 

 

 

Druhá verze, koně mám ráda

 

V Kadlíně jsem dělala i pro včelaře. Co jsem se vše zase dozvěděla! Nejdokonalejší systém soužití mají včely.

 

 

 

Vypsali soutěž na loga Ostravy. Asi před patnácti lety. Potom řekli, že jen chtěli vědět, zda lidé mají zájem...Měsíc práce! Tak si je používám sama, třeba na reklamní hrníčky...Dnes máme tři vykřičníky!!!

 

 

 

Láska k Vítkovicím byla zrealizována také v Evě Vítkovické. Nebyla by špatná na skle.. 

 

 

 

Logo pro sadaře z jejich iniciál 

 

 

 

Těch log mám na kontě desítky. Ale zaplatit? Autorská práva? Co to je? To za ně chcete čtyři tisíce? Za co?

Každá práce má historku, většinou mírně smutnou, protože podnikat v této zemi a začínat po roce 1990 bylo velmi, velmi těžké.

 

 

 

Další logo - vonné předměty

 

Návrh obálky na autoatlas

 

 

 

Návhy a pozvánky

 

 

Náš tip: Levné kuchynĕ od Oresi.